Aktuali tema pastatų šiltinimas ir langų montažas – didelės investicijos skiriamos ne tik pastato šiltinimui, bet daug investuojama ir į kokybiškus langus. Domimės, kaip pagaminti langai, iš kokių medžiagų, kokie stiklo paketai, kokie varstymo mechanizmai, kokios garantijos.
Nors ir labai gerai apšiltintos sienos ir stogas, bet palikus įvairius nesandarumus kituose pastato vietose, tikėtis gero rezultato nereikėtų. Viena iš dažniausiai sutinkamų problemų yra langų montažas. Išleidus „apvalią“ sumą langams, daugelis pataupo kokybiškam langų montažui.

Pastatų šiltinimas ir langų montažas

Atliekant šiame objekte sandarumo ir dūmų testą, matome, kaip lengvai dūmai skverbiasi į namo vidų. Per šias vietas dažniausiai ir prarandama šiluma arba šaltis patenka į namo vidų su šoninio vėjo pagalba.
Kas čia blogai? Šio lango angokraščiai nenutinkuoti, kad būtų galimą priklijuoti garą izoliuojančią plėvelę (raudonos spalvos) prie angokraščio ir taip apsaugoti montažines putas bei užtikrinti sandarumą. Lango rėmo apačioje sandarinimo juostos visai nematyti, todėl čia tikėtis rėmo sandarumo neverta.

pastatu šiltinimas ir langų montažas

Kitoje šio namo lango montažo vietoje nerandame nei vėją, nei garą izoliuojančių plėvelių. Palangės vietoje matome atvirus keramikinius blokelius, kurie yra visiškai nesandarūs ir jų angelėmis cirkuliuoja lauko oras. Todėl būtina šį blokelį izoliuoti tinko pagalba, užklijuoti garą izoliuojančią plėvelę ir tik po to montuoti palangę.
Investavus į gerą pastatų šiltinimą, neužmirškime ir gero langų montažo. Per vieno blogai (nesandariai) sumontuoto lango perimetrą, esant lauke vėjui, galite per 1 val. prarasti iki 100m³ kambario šilto oro. Paskaičiuokite, kiek Jūsų name langų ir suprasite, kodėl verta tam skirti dėmesį.
Jei namas buvo šiltintas su GAMO termovata, reiškia, kad mūsų specialistai aplankė Jūsų namus ir patarė, kaip išvengti tokių ir dar kitokių statybos klaidų.
Juk GAMO specialistų tikslas, kad Jūs gyventumėte šiltai, sveikai ir ekonomiškai.