Perdangos ir lubų šiltinimas

Kodėl reikia šiltinti namo perdangą ar lubas?

Šiltas oras kyla į viršų, o sandarios lubos tarnauja barjeru šiltam orui nutekėti. Kai turime šaltą, negyvenamą palėpę, privalome turėti gerai apšiltintą perdangą (lubas). Šiuo atveju, stogas nešiltinamas, nes šiluma ir šaltis turi susitikti šiltinimo medžiagoje. Perdangoje, kaip ir stoge rasime daug sudėtingų jungčių, kurias statybos metu sudėtinga užsandarinti. Patalpų drėgmė kylanti su šiltu oru patenka į paliktus plyšius. Čia ne tik prarandame šilumą, bet leidžiame drėgmei kondensuotis perdangos viduje, ko pasekoje galime turėti pelėsį, puvėsį ar kitas problemas. Lubų apšiltinimas šioje situacijoje būtų optimaliausias ir labai svarbus sprendimas. GAMO putos lengvai pašalina visas grėsmes ir užtikrins sveiką ir jaukią aplinką.

Kaip atliekamas sienų šiltinimas?

Jei lubos šiltinamos, GAMO puta iš vidinės (iš apačios) pusės tiesiai ant lubų medinės ar betoninės konstrukcijos, būtina pritvirtinti laikiklius skirtus pakabinamom lubom.
Šiltinant perdangą (palėpėje) iš viršaus būtina sumontuoti lages, jei palėpės grindys bus eksploatuojamos. Užpurškus GAMO putas, per kelias sekundės medžiaga išsiplečia iki 100 kartų, tvirtai prilipdama prie perdangos paviršiaus, besiplėsdama užpildo visus nesandarumus, taip sudarydama vientisą šiltinimo medžiagos sluoksnį. Garą ir vėją izoliuojanti plėvelė dėl unikalių medžiagos savybių (žiūrėti sertifikate, APIE PRODUKTĄ) nenaudojama. Pasinaudokite mūsų eksperto nemokama konsultacija ir sužinokite, kaip teisingai paruošti sienas šiltinimui.

Koks reikalingas šiltinimo storis?

GAMO H2foam Lite EN ISO 10456 λds = 0,038 W/(m∙K)

 

Pastato energetinė klasė Perdangos apšiltinimui  
Medžiagos varža Konstrukcijos varža Bendra varža Medžiagos storis (cm)  
C, B 6,25 6,25 24  
A 10 10 38 Naujai statomiems
A+ 11,1 11,1 42 Naujai statomiems
A++ 12,5 12,5 47,5 Naujai statomiems
Minimalus storis 3,95 3,95 15 Renovacijai

Perdangos konstrukcijų šiltinimas

Perdangos šiltinimas

Perdangos šiltinimas
Šiltinimas iš vidinės namo pusės
  • Virš perdangos medinis paklotas (faniera, OSB, kt.)
  • Gegnės ir stygos užpildytos GAMO putomis
  • Gipskartonio profilio užpūstas su GAMO putomis
  • Gipskartonis