Nuolat brangstant kurui ir dėl šios priežasties didėjant energijos suvartojimui, daugelis susimąsto, ar ne per daug moka už namo šildymą. Milijardas litų per metus pro kaminą. Ir tik nedaugelis iš jų žino, jog pastato šilumos taupymo efektyvumas pirmiausiai priklauso nuo pastato atitvarų sandarumo, o tik po to nuo jų šiluminės varžos, todėl svarbiausia šiltinimo medžiagos savybė yra ne šiluminė varža, o jos sugebėjimas užtikrinti mažą oro pralaidumą per konstrukcijas.

Kodėl 1 milijardas litų?
Todėl, kad būtent tokia pinigų suma prarandama per metus Lietuvoje dėl nesandarumo pastatuose. O pamatyti, kur ir kaip dingsta šiluma nėra sudėtinga. Užtenka žiemos metu, esant minusinei temperatūrai, pažiūrėti į apsnigusius namų stogus, ir viskas taps aišku. Kadangi šiluma kyla į viršų ir namus dažniausiai „palieka“ per viršutines konstrukcijas, ant tokių nesandarių šildomų pastatų stogų sniegas tiesiog „nesilaiko“. Todėl tokie šilumos nuostoliai matomi plika akimi be jokių papildomų įrangų.

Ką daryti, kad išvengti nuostolių dėl nesandarumo?
Apie galimą namo nesandarumą reikia pradėti mąstyti jau prieš pradedant jį projektuoti. Šioje vietoje svarbų vaidmenį atlieka architektas. Tačiau ir pats užsakovas turi atsiminti, jog projektuojant namo apšiltinimą, reikia vadovautis ne varžomis, nes jos negarantuoja, jog namas bus šiltas. Svarbiausias išlieka sandarumas, o tinkamai užsandarinti galima tik pasirinkus tinkamą šiltinimo medžiagą. Tokia medžiaga yra. Tai sandariojo šiltinimo GAMO termovata. Apšiltinus konstrukcijas su GAMO termovata, jos ne tik yra užsandarinamos, bet kartu prailginamas ir pastato ilgaamžiškumas.

Ar pradėsime taupyti?
Taupymas prasideda nuo investicijos. Investuokite į kokybišką namo apšiltinimą ir žiemą už šildymą mokėkite iki 50 proc. mažiau. Namo užsandarinimas atsipirks jau per kelis metus, todėl jūs net nespėsite pajusti, kaip greitai jūsų investicija atsipirks su kaupu.

Susisiekite su mumis el.paštu info@gamo.lt ir mes suteiksime daugiau informacijos.