Šiandien investicija į namo šiltinimą yra vienas iš pagrindinių namų savininkų planų. Daugeliui, kurie nori investuoti į pastatų šiltinimą, iškyla keletas esminių klausimų:
1. Kaip ir kokią šiltinimo medžiagą pasirinkti?
2. Kas atliks apšiltinimo darbus už mane?
3. O svarbiausia, kiek kainuos ši paslauga?
4. Ar lengva išsirinkti?
Dažniausiai nesame šiltinimo specialistai, o ir gandų, bei mitų apstu.
Dabar rinkoje galima gauti pačių įvairiausių šiltinimo medžiagų: tai įvairios akmens ir stiklo vatos, įvairaus kietumo putplasčiai, sausos ir purškiamos celiuliozinės vatos (kitaip vadinamos ekovata), įvairių kietumų purškiamos poliuretanoputos, termoizoliaciniai tinkai bei šilumą izoliuojantys dažai. Vieni už kitus kažkuo pranašesni, ir kainų įvairovė didžiulė. Bet panaudoję vieną ar kitą medžiagą „stebūklų“ nesulaukiame.
Kaip susigaudyti šioje įvairovėje?
Ar pagrindinis tikslas – žema kaina?
Kai mažai žinome apie pastatų šiltinimą ir patys renkamės medžiagas, dažniausiai einame lengviausiu keliu ir bandome jas lyginti pagal kainą.
Juk mes taupome savo pinigus ir planuojame investicijas. Tada skaičiuojame, kiek mums reikės medžiagų, dauginame iš kainos ir priimame mums tuo momentu finansiškai patraukliausią sprendimą.
Tačiau yra pastebėta, kad tokio vertinimo metu daromos dažnos skaičiavimo klaidos, o tikra kaina pamatoma tik pagyvenus apšiltintame būste.
9 Dažniausiai daromos klaidos
1. Medžiagos, perkamos parduotuvėje be šiltinimo darbų, kaina lyginama su visa galutine šiltinimo kitokiomis medžiagomis kaina, kai medžiagos ne tik pristatomos į objektą, bet ir atliekami šiltinimo darbai.
2. Perkant šiltinimo medžiagas parduotuvėje, neskaičiuojamas sugaištas laikas, transporto ir sandėliavimo objekte išlaidos.
3. Laikydami ilgą laiką medžiagas objekte turite pasikliauti darbininkų sąžiningumu, juk neatliekate kasdien inventorizacijos.
4. Neįvertinama, kad perkant šiltinimo medžiagas parduotuvėje, sunku tiksliai nustatyti būtiną šiltinimo medžiagos kiekį. Dažniausiai medžiagos pritrūksta arba lieka, o tai papildomos išlaidos arba be reikalo išleisti pinigai.
5. Neskaičiuojamas darbų kontrolės laikas. Kuo ilgiau užtrunka šiltinimas, tuo daugiau reikės skirti laiko darbų ir kokybės kontrolei. Priešingu atveju rizikuojate „pinigais kūrenti katilą“.
6. Per daug pasitikima darbininkais, kurie, skubėdami atlikti darbus, nusižengia technologiniams reikalavimams arba ne iki galo juos įvykdo. Jie išbraukia dalį būtinų medžiagų taip atpigindami paslaugą ir pabėgdami nuo sunkių, nemalonių darbų. Juk ne jiems po to reikės kūrenti ir patirti nuostolius.
7. Kainoje nenumatoma sandarinimo darbų. Tokios medžiagos kaip GAMO termovata jau nebereikalauja papildomų lėšų sandarinimui, nes pati technologija užtikrina sandarųjį šiltinimą. Kitoms technologijoms papildomai turi būti naudojamos difuzinės, priešvėjinės ir garą izoliuojančios plėvelės (atpiginimui dažniausiai panaudojamas paprastas polietilenas, o ne tikra apsauginė garą izoliuojanti plėvelė, kuri yra brangi), bet svarbiausia, kad apsauginės plėvelės neužtikrina sandarumo, joms sandarinti reikia specialios lipnios juostos. Reti statybininkai iš viso beklijuoja plėvelių sandūras, o jeigu ir klijuoja, tai naudoja pigias, iki 0,5 Lt/m kainuojančias juostas, kurios greitai atsiklijuoja. Profesionaliam sandarinimui naudojamos juostos yra brangios, 2-3 Lt/m, ir jų reikia tikrai daug.
8. Nesuvokiama savo namo konstrukcijų sudėtingumo, ypač stogų. Kuo sudėtingesnis stogas, tuo sudėtingesnė gegnių sistema (daug kampų ir jungčių). Tokiai konstrukcijai įprastinių šiltinimo medžiagų reikės kur kas daugiau, nei įprastai. Čia turėsime daug atraižų, kurias panaudoti vargu ar bus įmanomą. Atraižos, tai mūsų pinigai, o jų susikaupia nemažai. Atliekas reikės ir utilizuoti.
9. Neįvertinama tai, kad surasti meistrus, kurie suprastų sandarumo reikšmę ir sugebėtų teisingai užsandarinti tradicines šiltinimo medžiagas, yra nepaprastai sunku, ir tokie meistrai už sandarinimo darbus paprašys papildomo užmokesčio, nes jie sugaiš papildomą laiką.
Yra 5 svarbūs veiksniai, kuriuos Jūs privalote žinoti
1. Tai, kad medžiaga parduotuvėje pigi, dar nereiškia, kad pigiai apšiltinsite namą.
2. Svarbu numatyti pinigus ne tik šiltinimo medžiagai ir darbams, bet ir sandarinimui.
3. Šiltinimo technologijos greitis taupo ne tik Jūsų laiką, bet ir pinigus.
4. Medžiagos turi būti lengvai instaliuojamos į namo konstrukcijas, nepriklausomai nuo šiltinamų konstrukcijų sudėtingumo.
5. Šiltinimo darbus dažnai atlieka apdailos darbų meistrai, kuriems svarbiau apdaila kurią matys klientas, o ne šiltinimas. Todėl svarbu, kad šiltinimo darbus atliktų profesionalūs šiltinimo meistrai.
Jūms gali padėti sandarusis šiltinimas GAMO termovata
Ši Kanadoje sukurta purškiama sandariojo šiltinimo technologija gali tapti visų Jūsų rūpesčių palengvintu sprendimu. Ši technologija leidžia greitai užsandarinti ir tuo pačiu metu apšiltinti bet kokio tipo namą.
Gera žinia yra ta, kad investicija jums greitai atsipirks, o ateityje ir padės nemažai sutaupyti.
Šią technologiją Europos specialistai pripažino pigiausia, nes yra įrodyta, kad panaudojus šią termovatą, pinigai sugrįžta per sutaupytą kurą, o rezultatai jaučiami taip greitai, kaip jokiu kitu atveju.
Taigi pigumą rodo ne pinigai, išleisti bet kokiam šiltinimui, o pinigai, išleisti geriausiam rezultatui pasiekti, kuris turi greičiausią atsiperkamumą.
O kaip galvojate Jūs?
Ar ši technologija palengvintų Jūsų sprendimą renkantis namų apšiltinimo būdą? Ar galite jausti kokį rezultatą galite gauti ir kokia laiminga gali būti Jūsų šeima jaukiuose ir šiltuose namuose.
Pasidalinkite su mumis savo patirtimi, kokį šiltinimo būdą pritaikėte savo būstui ar esate patenkinti, o jei dar nespėjote ir planuojate apšiltinti namus, galite pateikti Jums rūpimus klausimus ir mes mielai į juos atsakysime.
Susisiekite su mumis info@gamo.lt, MUMS SVARBI JŪSŲ NUOMONĖ!