Šiltas namas daugeliui asocijuojasi su storu šiltinimo medžiagos sluoksniu atitvarinėse konstrukcijose. Kitaip tariant – su „storais kailiniais“. O storas šiltinimo medžiagos sluoksnis asocijuojasi su gera sienų, bei stogo varža. O kur dingo sandarumas? Turbūt, kaip „dievas duos“. Užteks ir sandarių langų.

Kodėl tiek mažai šiltų ir ekonomiškų namų Lietuvoje?

Kodėl, kai šokteli kuro kainos ar prailgėja žiema, visi sukrunta, tarsi širšių lizdas. Visi tampa pikti ir irzlūs ieškodami kaltų. Pradedame kaltinti šildymo sistemą, blogą kaminą, neapšiltintus pamatus ar grindis. Svarstome papildomai apšiltinti sienas ar stogą. O kai kažką padarome, rezultatas beveik toks pat.

Kodėl negauname norimo rezultato, gal kažką darome ne taip?

Įsivaizduokite storus kailinius ant Jūsų nuogo kūno vėjuotą dieną, kai kailiniai su skylėmis.
Kailiniai tikrai stori ir iš gero kailio, bet ar bus šilta?

Su namu taip pat. Gera varža, stora šiltinimo medžiaga, bet kylantis vidaus į viršų ir per plyšius lubose pabėgantis šiltas oras ar šaltą orą pučiantis lauko šoninis vėjas nepalieka vilčių išsaugoti šilumą?
Įsivaizduokime, kad Jūsų namą apvertėme aukštyn pamatais. Nuėmėme pamatus ir pripylėme vandens, kaip į baseiną. Manau, lengva įsivaizduoti per kur bėgs vanduo. Bėgs per elektros instaliaciją, šviestuvų lizdus, liuką į palėpę, įskilusią gipso kartono apdailą ar medines dailylentes, vėdinimo difuzorius, nesandarius ortakius ir t.t.

Kodėl bėgs? Todėl, kad nebuvo pakankamai skirta dėmesio sandarinimui. Niekas idealiai nesandarino garo ir vėjo izoliacijos, o tik ją prakeitė, elektrikas vesdamas laidus, pažeidė garą izoliuojančią plėvelę, nes trukdė šviestuvui ir t.t.

Tai kas iš tiesų svarbu?

Kad būtų šilta, pirmiausiai šilumą reikia pagauti, o tai gali padaryti sandarumas. Kad šilumą kuo ilgiau išlaikyti, reikalinga varža, kitaip tariant reikiamas šiltinimo medžiagos sluoksnio storis ir sandarus stogo šiltinimas.

Kaip teisingai tai apjungti?

Šiltinimo medžiagą uždėti ant sienų, pamatų ar stogo ne sudėtinga. Tačiau, kad sandarinimui naudojamas vėjo ir garo izoliavimo plėveles sandariai užkloti, tenka ieškoti statybos juvelyrų, o tokių yra vienetai. Be to sandarinimo medžiagos nepigiai kainuoja ir jų reikia daug.

GAMO termovata Jums padės

Ši Kanadoje sukurta purškiama sandariojo šiltinimo technologija ir yra Jūsų palengvintas sprendimas, kuris leidžia greitai užsandarinti ir tuo pačiu metu apšiltinti Jūsų namą. www.gamo.lt neišskiria dviejų draugų – varžos ir sandarumo