Sienų ir pamatų šiltinimas atliktas gerai, tačiau grindys šaltos, vėjuotą dieną kojos jaučia šaltuką ir nėra norimo komforto.
Kodėl taip yra?
Sienų ir pamatų šiltinimas, viena iš statybos dalių, kuriai skiriamas didelis dėmesys, tačiau panaudojus nors ir labai geras medžiagas, galime negauti reikiamo efekto.
PAŽIŪRĖKIME, KAIP NAMĄ ĮTAKOJĄ SLĖGIS?
Esame girdėję, kad pučiant vėjui, namo viduje darosi šalčiau. Kas vyksta? Pažiūrėkite į pirmą paveikslėlį, kuriame pavaizduota, kaip pučiant šoniniam vėjui, oras juda namo viduje.
Nors ir storai uždėtos šiltinimo medžiagos, tačiau nesant sandariam vėjo barjerui, ar konstrukcijų sandarumui, vėjas atsimušdamas, kaip į burias, sudaro (teigiamą) didelį slėgį į sienų ir pamatų konstrukcijas, todėl lengvai gali patekti į namo vidų ir išstumti šiltą orą per stogo ar kitos sienos bei pamatų nesandarumus. Kitos sienos laukinėje pusėje atsiranda neigiamas slėgis, kuris veikia kaip siurblys ir traukia iš vidaus judantį sušildytą orą, taip atvėsindamas patalpas pastato viduje.
Antrame paveikslėlyje matome žiemos metu, nesant šoniniam vėjui, šilto oro nutekėjimo efektą.
Visi žinome, kad šiltas oras kyla į viršų ir sudaro didelį (teigiamą) slėgį į viršutines namo konstrukcijas. Nesant sandariai stogo konstrukcijai (nesandari garą izoliuojanti plėvelė) šiltas oras lengvai pabėga, o per apatines namo konstrukcijas (pamato ir sienos jungtį, grindis, pamatus, durų apačias ir kt.) šaltas oras patenka į namo vidų, nes šioje vietoje yra neigiamas slėgis (išretėjęs oras). Šis oras lengvai atšaldo grindis ir sukuria neigiamą komfortą.
Trečiame paveikslėlyje matome vėdinimo ir židinio (šildymo katilo) traukos sukuriamo slėgio efektą. Visi kaminai skirti tiek vėdinimui, tiek šildymui turi atitinkamas traukas, kurios sukuria namo viduje atitinkamą slėgį. Nesant numatytam specialiam oro pritekėjimui, oras imamas per viso namo atytvarinių konstrukcijų nesandarumus. Šildydami ar vėdindami tokias patalpas žiemos metu, mes tuo pačiu metu jas ir šaldome.
SIENOS IR PAMATO SUJUNGIMO KLAIDOS?
Pažvelgus į šios statybos broką ir pritaikius viršuje esančius paveikslėlius su slėgiais, turbūt klausymų nekyla, kad šiame name, nors ir storai apšiltintame, šilumos tikėtis neverta.
Visiškai neaišku, kodėl statybininkai paliko nesutvarkytas šias vietas?
KODĖL ŠI JUNGTIS TOKIA SVARBI?
Statybininkų tarpe susiformavusi nuomonė, kad ant sujungimo uždėjus šiltinimo medžiagos ir užtinkavus, sandarumas bus pakankamas, tačiau tai klaidinga nuomonė. Esant įvairiems slėgių skirtumams, oras lengvai suranda kelius, kaip patekti su šalčiu į namo vidų.
KAS VYKSTA ATLIEKANT SANDARUMO TESTĄ?
Atliekant sandarumo testą (dirbtinai sukuriamas 50Pa pagal STR normas slėgio skirtumas) naudojamas ir dūmų generatorius, kuris pagamina reikiamą kiekį dūmų ir nukreipiamas į sienos ir pamatų jungtį išorinėje namo dalyje. Taip nustatomi šalto oro patekimo kanalai ir atliktų darbų kokybė.
Šioje nuotraukoje matome, kaip lengvai patenka dūmai namo vidų, tais pačiais kanalais pateks ir šaltis.
Tačiau esant nesandariai sienos ir pamato jungčiai, šaltis gali judėti ir pačioje sienos konstrukcijoje ir pasiekti įvairias namo vietas.
Todėl sienų ir pamatų šiltinimas atsakingas darbas ir reikalauja ypatingo dėmesio šioms konstrukcijoms. Daugiau apie sandarumo testą sužinsite paskambinę telefonu. Bendraukime mob. tel. 8-684-22331.
Jei namas buvo šiltintas su GAMO termovata, tuomet mūsų specialistai tikrai aplankė Jūsų namus ir patarė, kaip išvengti tokių (sienų ir pamatų šiltinimas) ir kitokių statybos klaidų.
Juk GAMO specialistų tikslas, kad Jūs gyventumėte šiltai, sveikai ir ekonomiškai. www.gamo.lt