Kaip jas atskirti ir kur teisingai jas naudoti?

Populiarėjant pastatų šiltinimo putoms, daugeliui iškyla įvairių klausimų: kaip jas atskirti, kokiais kriterijais identifikuoti, ką svarbu žinoti pasirenkant, kur teisingai jas naudoti?

Nuo 2015.01.01 ES pastatų šiltinimo putoms išleisti nauji sertifikavimo standartai, kurie leidžia lengviau ne tik projektuotojams, konstruktoriams, bet ir užsakovams suvokti, kokios šiltinimo medžiagos tinka gyvenamajai, o kokios pramoninei statybai.

UŽDARŲ PORŲ GAMO Forte PUTOS

Uždarų porų GAMO Forte putos – tai putų rūšis, turinti didelį medžiagos tankį su kompaktine porų struktūra.

GAMO Forte – tai gerai prilimpanti, didelio tankio medžiaga, pagal testą EN 1602 (38 kg/m3).

GAMO Forte – gera šilumos izoliavimo medžiaga, pagal testą EN 12667 (λ – 0,031), savo šilumos išsaugojimo savybėmis gerokai pranašesnė lyginant su tradicinėms šiltinimo medžiagoms, o bandymas EN 10456 (nuo 2015.01.01 privalomas visoms šiltinimo putoms) parodo, kad šios savybės bėgant laikui nekinta.

GAMO Forte – puikus oro barjeras.

GAMO Forte – neelastinga, bet stabili, pagal testą EN 1604 ( +0,5/-0,5) matome, kad medžiaga, veikiama karščio, šalčio ir drėgmės, praktiškai nekeičia savo matmenų.

GAMO Forte – garą izoliuojanti medžiaga.

Turi puikias oro ir garų barjero savybes. Mažai elastinga, bet atspari gniuždymui.

Panaudojimas: pastato išorėje. Šiltinti betonines, metalines konstrukcijas, kurios yra stabilios, sandarios ir kurių paviršius gali būti gniuždomas. Būtina apsauga nuo UV.

ATVIRŲ PORŲ GAMO PUTOS

Atvirų porų GAMO putos – tai pastatams šiltinti putų rūšis, kurių porų ertmės nevisiškai uždarytos. Šioje medžiagoje uždarytų porų yra 1%, o atidarytų 99%.

GAMO – lengva, gerai prilimpanti, mažo tankio medžiaga, pagal testą EN 1602 (8,3 kg/m3).

GAMO – gera šilumos izoliavimo medžiaga, pagal testą EN 12667 (λ – 0,038), savo šilumos išsaugojimo savybėmis nenusileidžia tradicinėms šiltinimo medžiagoms, o bandymas EN 10456 (nuo 2015.01.01 privalomas visoms šiltinimo putoms) parodo, kad šios savybės bėgant laikui nekinta.

GAMO – puikus oro barjeras, pagal testą EN 29053 ( 7,56 x 10-9 m3/(m.s.Pa)), kai oras neturi galimybių prasiskverbti pro unikalią porų struktūrą. Toks oro laidumas leidžia sandarinti atytvarines namo konstrukcijas be garą izoliuojančios plėvelės. Daugeliui kitų įmonių poliuretano putoms dėl blogų medžiagos savybių, šis testas nedaromas, todėl jos negali būti priskiriamos prie oro barjerinių medžiagų. Vadinasi jos nėra sandarinimo medžiagos, o jų oro laidumą reikia blokuoti su garą izoliuojančiomis plėvelėmis ar kitomis medžiagomis.

GAMO – elastinga ir stabili, sandarumą išlaikanti medžiaga. Pagal testą EN 1604 (+0,6/-0,1) matome, kad medžiaga, veikiama karščio, šalčio ir drėgmės, praktiškai nekeičia savo matmenų, o elastingumas kompensuoja konstrukcijų nestabilumą.

GAMO – medžiaga, praleidžianti vandens garus (difuzijos būdu). Pagal testą EN 12086 (µ – 3,3) matome, kad medžiaga panaši į medieną, kuri nekaupia savyje vandens, bet gali išlaikyti nedidelį kiekį vandens garų. Tokios medžiagos savybės leidžia vandens garams lengvai pasišalinti iš namo konstrukcijų, todėl šią putą tinka naudoti prie medžio elementų, kurie visada bus gerai apsaugoti. Toks vandens garų laidumas Lietuvos klimatinėje zonoje (informacija paimta iš http://www.degreedays.net/) nereikalauja papildomos garą izoliuojančios apsaugos (plėvelių), išskyrus baseinus, pirtis ir kitas, visus metus padidintą drėgmę, turinčias patalpas.

GAMO – visiškai švarus produktas, nieko neišskiriantis į aplinką, pagal testą ISO 16000-9Ê111-61-3 (A+).

Medžiagos sienelės hidrofobiškos (atstumiančios vandenį), sušlapus lengvai išdžiūsta, o savybės nepakinta.

Atvirų porų medžiaga ryškiai pigesnė, nes jos pagaminimui sunaudojama mažiau medžiagų, kas leidžia pagaminti didesnį kiekį putų.

Panaudojimas: pastato viduje ir išorėje. Šiltinti medines, karkasines, mūro konstrukcijas, kurios gali būti nestabilios, nesandarios, bet kurių paviršius negali būti gniuždomas. Būtina apsauga nuo UV.

Pasikvieskite GAMO specialistą, kuris dar labiau išaiškins apie teisingą šiltinimo putų panaudojimą.